Home › Zabytki ustawa

Zabytki ustawa

Jest zachwycającym miastem, które swoimi atrakcjami oczaruje każdego. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po terenie Krosna? Jakimi skarbami zachwyca turystów jedno z najbardziej interesujących miast na terenie tak ciekawego regionu, jakim jest Podkarpacie?
Choć dla wielu z nas Krosno to przede wszystkim piękny rynek oraz pobliska huta szkła, w trakcie wycieczki po tym ośrodku miejskim można ujrzeć o wiele więcej intrygujących zabytków. Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, w granicach Krosna można się zetknąć z bardzo ciekawym zabytkiem architektury drewnianej. Jest nim wzniesiony z drewna kościół filialny pw. św. Wojciecha. Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tego niezwykłego zabytku drewnianej architektury? Kościół filialny pw. św.

Wojciecha w Krośnie to jeden z bardziej intrygujących zabytków, jakimi może się pochwalić Podkarpacie.

Jest to bardzo ciekawy przykład drewnianego budownictwa, który pochodzi z XV stulecia. Swą obecną formę świątynia ta zawdzięcza przebudowie z początków XX stulecia. Na uwagę zasługuje sylwetka tej świątyni oraz historyczny charakter, którym do naszych czasów zachwyca ten zabytek. Kto w trakcie wycieczki po okolicy Krosna zajrzy do wnętrza tej budowli, ten będzie mógł ujrzeć sporo interesujących zabytków sztuki sakralnej.

Obok dzieł sztuki utrzymanych w stylu barokowym można tu zobaczyć kilka zachowanych dzieł sztuki z czasu średniowiecza. Najważniejszym skarbem jest tutaj rzeźba z XV stulecia, która przedstawia św. Wojciecha. Uwagę turystów przyciąga tu również manierystyczna rzeźba Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Tak interesujące skarby sprawiają, iż kościół ten jest ważnym punktem w programie niejednej wycieczki po Krośnie i jego okolicy. Warto podkreślić, że na obszarze Krosna czeka na krajoznawców znacznie więcej zabytków, którym warto poświęcić swój czas. Kto znajdzie w porę tanie noclegi na terenie Krosna, ten będzie mógł z uwagą poznawać najciekawsze atrakcje tego miasta..


: Szkolenia pracowników tematy