Home › Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w brukowcach pokazują się zdjęcia z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednak produkcja filmu jest o wiele bardziej złożonym interesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego czynników technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te maszyny bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego wcześniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Często okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


Zobacz:
Rachunek rozliczeniowy i przelewy w instytucji bankowej
Gdzie zamówić sklep piłkarski
W jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy?
Tanie latanie poza sezonem urlopowym