Home › Tanie latanie poza sezonem urlopowym

Tanie latanie poza sezonem urlopowym

Obecnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić praktycznie każdy zakątek Ziemi, a co najważniejsze, nie dotyczy to wyłącznie majętnych mieszkańców. Od kiedy niedrogie linie lotnicze pojawiły się u nas, możemy za bezcen latać na terenie Europy a nawet dalej. Oczywiście, żeby znaleźć najlepsze promocje trzeba wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na podróż w dogodnym terminie. W rozróżnieniu od kraju, który chcemy odwiedzić, inny miesiąc będzie najciekawszy w sprawie pogody.

Jednak wówczas, ceny za hotel lub samolot będą znacznie wyższe, bowiem najwięcej turystów wtenczas przybywa.Idealnym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny pogoda tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów. Jeżeli jednak chcesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty spotkasz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej będzie zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest znacznie wyższa niż w Polsce.

Również Barcelona, jedno z najchętniej wizytowanych miast przez Polaków, może być tania. Lotniczy bilet w gorącym sezonie letnim kosztuje nawet 1000 złotych w obie strony. Kwota ta jednak drastycznie spada w sezonie jesiennym, gdy możemy się tam wybrać już za sto złotych. A Barcelona ma łagodniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam mnóstwo słońca. Dodatkowo bez skwaru zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Także osoby pragnące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, legendarnego miejska, najlepiej udać się w lutym, kiedy to lot bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu. Dużo osób z Polski, które chcą zobaczyć Kalifornię ochoczo wybierają ten termin, gdyż jest to sezon spokojniejszy, z niewielką ilością turystów. Jeżeli podróżowanie to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie nad morzem, latanie poza szczytowym sezonem powinno cię zainteresować.

Bowiem znane miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacząco zawyża cenę lotów.

Zatem warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zwiedzimy..