Home › Sytuacja na rynku nieruchomości w Łodzi

Sytuacja na rynku nieruchomości w Łodzi

Rynek mieszkaniowy w Łodzi, obecnie przeżywa swój ogromny rozwój.

Po długotrwałym przestoju, jaki miał miejsce za czasów braku rozwoju gospodarki miejskiej Łódź na nowo zaczyna rozkwitać.

Tutaj ma swoje miejsce dużo dobrych centrów studenckich, ale głównie to miasto jest krajową stolicą sztuki i mody. Te wszystkie czynniki przesądziły o tym, że coraz więcej młodych osób migruje do tego miasta. Rozwija się tutaj też dziedzina usług oraz nieruchomości. Stare przemysłowe budowle, zostają przebudowane w nowoczesne mieszkania a także lofty. Buduje się także nawał nowoczesnych inwestycji deweloperskich. W wielu miejscach można spotkać się z atrakcyjnymi ofertami łódzkich deweloperów. Co ciekawe nowe lokale sprzedawane w tym terenie nie osiągają na razie tak dużych cen, jak lokale w stolicy czy na Pomorzu.

Jednak, nie tylko stawka powinna być dla nas wyznacznikiem w czasie poszukiwań wymarzonego lokalu. Poza nią, kolejnym znaczącym aspektem jest usytuowanie budynku w którym będziemy żyć. Chcąc zakupić nowe mieszkanie w Łodzi, wziąć pod rozwagę też to, że nie można posiadać wszystkiego. Każdy z nas musi być przygotowany na ustępstwa. Należałoby gruntownie przemyśleć, która opcja jest dla nas najlepszą. Naturalnie budżetowe są apartamenty zlokalizowane na przedmieściach miasta, lecz najmocniej adekwatnym rozwiązaniemwydaje się wybór mieszkania usytuowanego w niedalekiej odległości od z centrum z porządną infrastrukturą. Zaletą jest urozmaicona oferta łódzkich deweloperów na rynku nieruchomości..