Home › Stop przemocy wobec zwierzaków!

Stop przemocy wobec zwierzaków!

Wielbiciele zwierzątek ubolewają nad faktem, który przeistacza się w coraz bardziej pospolitszy - przemoc.

Jest to temat niesamowicie posępny, zmuszający do refleksji.

W internecie, a także w telewizji co chwilę pokazują się nowe informacje nawiązujące do tego, że pewien bestialski człowiek próbował zabić zwierzaka. Wówczas zadajemy sobie pytanie: "Dlaczego oni to robią? Czy daje im to przyjemność?". Nie jest to wykluczone. Pewne osoby są sadystami, toteż sprawia im przyjemność patrzenie na umierający organizm. Jest to przez nas całkowicie abstrakcyjne.

Płaczemy nad tym faktem, bo cierpienie tych stworzeń mechanicznie przechodzi na nas.

Przemocą wobec zwierząt można nazwać zarówno pozbywanie się swoich pupili poprzez porzucanie ich na poboczu. Wbrew pozorom one też mają uczucia, też czują, a w związku z tym jakieś emocje im towarzyszą. Nie wierzysz? To dlaczego Twój pies cieszy się gdy powracasz z pracy? Zostało stworzonych wiele kampanii, które próbują chronić te bezsilne żyjątka. Czasami jednak ich działalność nie przynosi upragnionych efektów. My jednak, jako ludzie, starajmy się pomagać naszym mniejszym braciom, bo niejednokrotnie bywało tak, że to one ratowały swoich opiekunów. Coraz więcej celebrytów wspiera akcje, które mają za zadanie zapobiegać przemocy wobec zwierząt. Jeśli masz gorszy nastrój, nic nie szło po Twojej myśli - nie pastw się nad psem czy jakimkolwiek innych stworzeniem. Zakup sobie worek treningowy, porzucaj garnkami w domu. Pamiętaj: pies to nie zabawka. Jeśli pragniesz sprawić swojemu dziecku prezent i kupić mu zwierzątko, to nie traktuj go przedmiotowo. O nie także należy się troszczyć, karmić, chodzić na spacery. Koniec końców jest to organizm żywy, który pełni wszystkie procesy życiowe.

Należy to przyjąć do wiadomości.

Od jakiegoś czasu w internecie można spotkać petycje i akcje które dotyczą zaprzestania przemocy wobec zwierząt.

Nie są one tak bezużyteczne, za jakie uważa je spora grupa osób.

Jednoczą one obrońców praw zwierząt. Gdy przechadzasz się drogą i zauważasz, że ktoś znęca się nad zwierzęciem, to pd razu zareaguj! Uratujesz mu życie i dasz szansę na dalsze istnienie. On na pewno będzie wiedział co dla niego poczyniłeś. Oprócz tego, sprawcę tego wydarzenia zgłoś natychmiast na policję, ponieważ zasługuje na odpowiednią karę.

Pamiętaj, że dobro, które dajesz, z pewnością wkrótce do Ciebie powróci i to z podwojoną siłą. Pomaganie jest ważne!.