Home › Skup samochodu po leasingu

Skup samochodu po leasingu

Leasing na samochód to nic innego jak odpłatne użytkowanie pojazdu.

Firmy specjalizujące się leasingowaniem wynajmują swoje samochody firmie, w większości przypadków na pięćdziesiąt miesięcy co wiąże się z opłatą zwaną ratą leasingową.

Czas trwania leasingu oraz wysokość rat określa umowa zawarta pomiędzy firmą a przedsiębiorcą. Jeśli chodzi o kwestie prawne pojazd w trakcie dzierżawy nadal należy do firmy leasingowej a druga część jest jedynie użytkownikiem auta na czas trwania umowy.

Leasing na samochód cieszy się niesamowitą popularnością.

Dzieje się tak za sprawą przywilejowi zaliczenia VAT-u przez mangerów firm biorących samochód w leasing. Korzyść jest wielokrotna. Po pierwsze księgując podatek VAT od raty leasingowej, po drugie odliczenie możliwe jest również przy zakupie auta po skończeniu leasingu. Skorzystanie z leasingu wiąże się także z innymi niż rata leasingowe kosztami. Leasing na samochód to też koszt cesji umowy leasingowej na inny podmiot gospodarczy. Aby nie doświadczyć nieprzyjemnych niespodzianek należy przed przystąpieniem do podpisania umowy dokładnie zapoznać się z tabelą wszystkich opłat, które mogą być wymagane. Leasing na samochód zapewnia niejednokrotnie dogodniejsze warunki aniżeli bankowy kredyt na samochód, dotyczy to firm. Skorzystanie z leasingu jest dobre nie tylko dla firmy wynajmującej samochód, ale także dla wynajmującego. Rozróżniamy dwie formy leasingu dla klientów prowadzących działalność gospodarczą. Leasing operacyjny działający na zasadzie dzierżawy oraz leasing finansowy zbliżony do finansowania bankowego..
Zobacz:
Jak szybko schudnąć zapytaj
Tattry zapraszają turystów na niezapomniany wypoczynek
Aranżacja wnętrz Tychy