Home › Początek przygody z siłownią - tego musisz się dowiedzieć

Początek przygody z siłownią - tego musisz się dowiedzieć

Już sama decyzja o rozpoczęciu ćwiczeń na siłowni zasługuje na ukłon w kierunku trenującego. Jeszcze przed pierwszym treningiem należałoby jednak zagłębić się nieco w niezbędnej i elementarnej wiedzy teoretycznej.

Potrzebne jest poznanie osobnych grup mięśniowych, nad którymi pragnie się pracować.

Pozwoli to na prowadzenie inteligentnych i świadomych treningów. Nie bez przesłania pozostaje też ogólne nastawienie oraz mentalność, albowiem to warunkuje skuteczność ćwiczeń i stopień zaangażowania się w obrany plan treningowy.


jak zbudować masę mieśniową
Kiedy tak właściwie nadchodzi czas na pierwszy trening... Każdy doświadczony ćwiczący zgodzi się z tym, że pierwszy trening zawsze jest zagmatwany.

Nie nauczone aktywności ciało ludzkie lubi płatać rozmaite figle i niechętnie godzi się na zmianę nawyków.

Zaczynają się również pierwsze dolegliwości specyficzne dla początkujących, inaczej na przykład zakwasy.

Nie jest to jednak przyczyna, żeby się zrażać Każdy następny trening będzie sprawiał coraz mniej kłopotów kondycyjnych. Osoby, którym brakuje stosownej wiedzy na temat treningów siłowych muszą poradzić się fachowego trenera, który określi błędy i podpowie czego unikać, aby sport nie dostarczył rezultatów odwrotnych do zamierzonych. Trener pomoże w skomponowaniu słusznego planu, dzięki jakiemu niebezpieczeństwo kontuzji zostanie maksymalnie zminimalizowane. Trud na siłowni potrafi dać wiele radości oraz ma również szereg zalet dla zdrowia. To zachwycający, kolokwialnie mówiąc "korzystny zabijacz czasu", jaki to jednakże na samym początku ma prawo nieźle dać w kość. Czy wolno tego uniknąć przygotowując się do swojej pierwszej wizyty?.


<< Poprzedni
Następny >>