Home › Nie lubisz bycia na diecie?

Nie lubisz bycia na diecie?

Dla osób które kochają jedzenie, odchudzanie wiąże się z męczarnią. Jak można sobie przedstawić powstrzymywanie się od tego co tak bardzo uwielbiamy. Jest to ciężkie, lecz oczekiwana postura no i rzecz jasna zdrowie to dość mocne argumenty.

Jak więc zacząć odchudzanie łasucha? To kilka głównych norm.

Koniec z najadaniem się do syta.

Przestań jeść kiedy już niemalże jesteś syty. Komunikat nasyceniu z żołądka do mózgu idzie rzędu 20 minut. Pamiętaj o o pierwszym posiłku. Zacznij zjadać na małym talerzyku deserowym. Mniejsza racja zakrywająca całe naczynie sprawia poczucie nie pomniejszania wielkości posiłku.

Szybciej się uraczysz się gdy długo a także staranniej przeżuwasz potrawę przed jego spożyciem. Skupiaj się na jedzeniu, nie posilaj się przed TV, komputerem a nawet nie prowadź konwersacji w trakcie jedzenia.

Zacznij ograniczać tłuszcze. Codziennie wieczorem podsumuj swój dzień. Skontroluj czy powiodło Ci się dotrzymać wytyczonej diety. Wieczorową porą również rozplanuj posiłki na następny dzień.

Zacznij poruszać się.

Jeżeli do tej pory nie ćwiczyłeś na wstępie nie forsuj się.

Zacznij od przechadzek oraz stopniowo rozszerzaj własny codzienny nakład fizyczny.

Ani razu nie pogryzaj pomiędzy posiłkami.

Usiłuj uniknąć tejże pokusy. Pij sporo wody. Woda jest przyjacielem spadku kilogramów.

Zwodzi żołądek i poprawia przemianę materii. Pamiętaj, że najgorzej jest na początku odchudzania. Organizm jest zobowiązane przywyknąć do zmniejszonej ilości kalorii podawanej jemu w trakcie dnia. Po krótkim okresie przywykniemy do świeżej diety a także pracy fizycznej a wówczas walka z nadwagą będzie o wiele mniej uciążliwe..


Zobacz:
Czy warto dawać eleganckie upominki?
Podhale24 smog
Porównaj Szybkie pożyczki ratalne
Sposoby na zdrowe stawy oraz kości
Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing BHP