Home › Czy nieświeży oddech to zawsze efekt braku higieny jamy ustnej?

Czy nieświeży oddech to zawsze efekt braku higieny jamy ustnej?

Nieświeży oddech ma prawo sprawiać kłopoty z poczuciem własnej wartości, zaburzać obraz postrzegania własnej atrakcyjności, wieść do trudności w nawiązywaniu relacji towarzyskich a w efekcie nawet do chandry. Nie wszyscy są świadomi swojego problemu, w związku z tym wdrożenie należytych metod ochronnych staje się jeszcze trudniejsze. Co może powodować nieświeży oddech oraz jak sobie z nim radzić?
Niedobra higiena jamy ustnej - to pierwsze, co nadchodzi na myśl. Niestosowanie adekwatnie dobranych past do zębów, unikanie nici dentystycznych oraz płynów bakteriobójczych sprawia, że w jamie ustnej gromadzą się nie tylko resztki pożywienia, ale też bakterie, którym tworzymy korzystne warunki do rozmnażania. Przyczyną nieświeżego oddechu ma prawo być też schorzenie nazywane halitozą. Z trudem ją zdiagnozować.

Żeby ją wyleczyć wykorzystuje się suplementy oraz środki farmakologiczne.

Nieświeży oddech objawem choroby Nieświeży zapach nie zawsze jest nadrzędnym kłopotem. Może być równie porządnie objawem próchnicy, aft, pleśniawek, drożdżycy oraz nowotworów. To dlatego chociaż raz w roku lub ewentualnie częściej trzeba odbywać wizyty kontrolne dentystyczne. Stomatolog podczas wizyt usunie kamień oraz płytkę nazębną a też wykluczy inne choroby..
Moja strona www: http://www.infernos.pl/