Home › Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Czemu mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Na odległości bliskich niewielu lat, stan na rynku nieruchomości we Wrocławiu znacznie się zmieniła. Jeszcze szanowanko pięć lat temu byliśmy w stanie nabyć kolejne domostwa w tym miasteczku za całkiem przystępną cenę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które na przykład obowiązują w stolicy Polski lub na północy. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Powodem wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego wynikiem jest powstawanie nowoczesnych mieszkań, zostaje na ogół wielka migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale poprawiające się warunki pracownicze, przywabiają so siebie sporo ludzi którzy chcą poprawić stan własnego bytowania.

Sporym rozrostem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej poszukiwani.

Efektem nawału nowych mieszkańców mieściny jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne.

Dlatego deweloperzy decydują się rozpoczynanie projektów na obszarze całego Wrocławia.

Dużą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak znajdują się zainteresowani drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Drugim czynnikiem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski. W związku z tym wynajmujący lokali mogą pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych opłat. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi około osiemset złotych za miesiąc..
Więcej informacji tutaj: wejdź na naszą witrynę

Zobacz:
Aranżacja wnętrz Tychy
Wycieczka w nieznane!
Schludny facet po 40-tce